• +371 67240084
  • Elizabetes iela 13-1, Rīga, LV-1010

Vadība

Valda profesionālā karjera ir cieši saistīta ar Nordea bankas darbības sekmīgu attīstību Latvijā.

Valdis sāka savu karjeru Latvijas Investīciju bankā kā IT departamenta vadītājs. 1998. gadā Latvijas Investīciju banku iegādājās Somijas Merita banka (Nordea priekštece). Īsā laika posmā jaunizveidotajā Latvijas filiālē tika ieviesti vairāki jauni, mūsdienīgi bankas pakalpojumi, un 2000. gadā Nordea iegādājās arī visus Societe Generale Rīgas filiāles aktīvus. Valdis, būdams viceprezidents, kas atbildīgs par darbību un IT, aktīvi piedalījās visos šajos procesos.

2001. gadā Nordea iesaistījās Latvijas privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas tirgū. Valdis tika iecelts par privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas departamenta vadītāju Latvijā un bija atbildīgs par struktūrvienības izveidi un pirmo Nordea filiaļu atvēršanu Latvijā.

2003. gadā Valdis kļuva par Nordea vadītāju Latvijā, un viņa vadībā Nordea kļuva par vienu no tirgus līderiem Latvijā. Kredītportfelis pieauga no 300 miljoniem eiro līdz 3 miljardiem eiro, gada peļņa pieauga no 3.5 miljoniem eiro līdz 30 miljoniem eiro, un kreditēšanas tirgus daļa palielinājās no 6% līdz 17%.

2011. gadā, saglabājot Latvijas filiāles vadītāja pienākumus, Valdis tika iecelts par biznesa attīstības vadītāju Polijā un Baltijas valstīs. Līdz ar citiem projektiem Valdis bija atbildīgs par divu apdrošināšanas partnerību nodibināšanu Baltijas valstīs. Valdis ir bijis arī Nordea Bank Polska Uzraudzības padomes loceklis.

Pēc Callidus Capital izveides Valdis ir piedalījies darījumu strukturēšanā un investīciju piesaistē uzņēmumiem no finanšu, pārtikas apstrādes, transporta un pakalpojumu nozarēm. Valdis ir arī konsultējis vairākus vadošus savas nozares uzņēmumus korporatīvās pārvaldes un stratēģijas jautājumos. 

Druvja profesionālā karjera ir saistīta ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi banku un investīciju nozarē. Druvis sāka savu karjeru 1993. gadā un līdz 2006. gadam strādājis dažādos amatos Swedbank (toreizējās Hansabank) Baltijas valstu un Krievijas struktūrvienībās. Druvis bija Hansabank (Swedbank) valdes loceklis Latvijā, atbildīgs par bankas korporatīvo un investīciju darbību, kā arī par finanšu tirgu sfēru. 2000. gada sākumā Druvis tika ievēlēts par Rīgas Fondu biržas padomes priekšsēdētāja vietnieku. Druvis ir bijis Hansabank (Hansabank Grupas) Tallinā valdes loceklis no 2004. līdz 2006. gadam vadīja Swedbank grupas biznesu Krievijas Federācijā atbildot par bankas operācijām un līzinga biznesu. Šajā laikā Druvis ieņēma OAO Hansabank Krievijā valdes priekšsēdētāja amatu, OOO Hansa Leasing padomes priekšsēdētāja amatu un darbojies dažādos valdes un padomes amatos Hansabank grupā.

Pēc aiziešanas no Hansabank grupas 2006.–2009. gadā viņš darbojās kā privāts investors, kopā ar partneriem veicot investīcijas vairākos nekustamo īpašumu projektos Krievijā. Bijis vadošais partneris vienā no vadošajiem Krievijas nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmumiem – ADG Group, kas specializējas tirdzniecības centru attīstīšanā un celtniecībā Krievijas reģionos. Attīstāmo projektu apjoms sasniedza aptuveni 1,2 miljardu EUR. 2009. gadā pēc valdes priekšsēdētāja uzaicinājuma Druvis kļuva par Parex bankas vecāko viceprezidentu un ieņēma vadošo lomu bankas restrukturizācijā valstij pārņemot AS Parex banka kapitāla daļas. Druvja atbildības sfērā bija korporatīvo klientu apkalpošana, kredītu restrukturizācija un meitas uzņēmumu pārvaldība NVS valstīs.

No 2010. gada līdz šim brīdim – Druvis darbojas kā privāts investors un konsultants finanšu, transporta un nekustamā īpašuma sektoros. 2013. gadā Druvis ar Valdi Siksni dibināja uzņēmumu Callidus Capital.

Ievas profesionālā karjera ir saistīta ar 12 gadu pieredzi dažādās menedžmenta pozīcijās biznesa menedžmentā un korporatīvo finanšu vadībā. Korporatīvās finanses sevī ietver M&A, LBO un MBO darījumu vadību un uzraudzību.

Pirms pievienošanās “Callidus Capital”, Ieva vadīja Latvijā lielāko atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumus “Clean R” (iepriekš L&T Latvija) un “Vides pakalpojumu grupa”. Aktīvi līdzdarbojusies “Clean R” kapitāldaļu izpirkšanas darījumā, piedaloties darījuma strukturēšanā un projekta vadīšanā starp investoriem un kreditējošām finanšu institūcijām.

Pirms darbības privātā sektora uzņēmumos, Ieva strādāja Nordea Bank AB Latvijas filiālē un bankā “Citadele”, kur bija atbildīga par lielo korporatīvo klientu apkalpošanu un kreditēšanas darījumu vadību.

Ieva ir ieguvusi MBA grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā un bakalaura grādus politikas zinātnē un ekonomikā Latvijas Universitātē.

Ieva ir profesionāla finanšu eksperte ar vairāk kā 10 gadu pieredzi korporatīvajās finansēs – vadījusi investoru piesaistes, uzņēmumu pirkšanas/ pārdošanas un apvienošanās darījumus (M&A), dažāda veida finansējuma piesaistes darījumus, veikusi padziļinātu finanšu izpēti (due  diligence), uzņēmumu novērtēšanu un vadības konsultācijas.

Pirms pievienošanās Callidus Capital komandai, Ieva no 2012.gada līdz 2016.gadam ieņēma korporatīvo finanšu direktores amatu finanšu un investīciju konsultāciju uzņēmumā Behrens SIA (M&A International Inc. asociācijas biedrs). Šajā laikā Ieva bija atbildīga par korporatīvo finanšu projektiem – konsultēja un vadīja investoru piesaistes un uzņēmumu pārdošanas darījumus, vadīja dažāda veida finansējuma piesaistes darījumus no bankām, riska kapitāla pārvaldniekiem, piedalījās un uzraudzīja uzņēmumu padziļinātas izpētes (due diligence) veikšanu, veica uzņēmuma vērtības noteikšanu, finanšu analīzi un menedžmenta konsultācijas.

Pirms tam no 2006.gada līdz 2012.gadam Ieva darbojās Swedbank, kur bija korporatīvo klientu projektu vadītāja. Darba pienākumi ietvēra korporatīvo klientu apkalpošanu, uzņēmumu investīciju projektu novērtēšanu, finanšu analīzes veikšanu, finansēšanas piedāvājumu sagatavošanu un klientu projektu prezentēšanu un aizstāvēšanu bankas kredītkomitejās.

Ieva šobrīd studē Rīgas Ekonomikas Augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga) augstākā līmeņa vadītāju maģistra programmā (Executive MBA). Ievai ir sociālo zinātņu maģistra grāds vadībzinātnē no Latvijas Universitātes programmā Starptautiskā ekonomika un bizness un sociālo zinātņu bakalaura grāds vadībzinātnē no Ventspils Augstskolas ar specializāciju mārketingā un loģistikā.